2014. december 18., csütörtök

Tippek karácsonyra #2 Tabletek

Az első részben a telefonok kerültek a célkeresztbe, most jöjjenek a tabletek.
Először is az én véleményem szerint nem érdemes tabletet venni 40 ezer forint alatt. Emiatt azokról csak annyit, hogy 12 év alatt ajánlott csak.
Úgyhogy most már maradnak a drága Windows "tabletek", az iPad-ek és az Androidos "csodák".
Windows:
  Azoknak ajánlott akik az asztali géphez hasonló könnyű kezelést szeretnének, ugyanazzal az operációs rendszerrel, 10 col körüli kijelzővel és gyengébb hardverrel. A régi netbookok kiváltására kitalált eszközök nagy része rendelkezik lecsatolható vagy hátrafordítható billentyűzettel. Mindennapos, átlagos használatra, tehát filmnézés, böngészés esetleg rajzolás tökéletes eszközök.
  A Windows árruház szegényes, kevés program van ami igazán értelmes lehet a mindennapokban főleg egy tebleten, de szerencsére ezeken elfut az összes olyan szoftver (már ha a hardver bírja) ami egy asztali gépen.
Hátrányok:
- Kicsi a választék
- Sok névtelen gyártó, vagy nagyon gyenge szervizháttér
- Általában gyenge kijelzők
- Nagyon kevés értelmes alkalmazás
Előnyök:
- Asztali gép kényelme
- Windows rendszer minden funkciója
- Sony és Microsoft termékekre a negatívumok egyike se vonatkozik
- Általában minőségi anyagú házak
Android:
  Ezzel komoly bajban vagyok. én is egy Androidos tabletet használok napi rendszerességgel emiatt elfogult a véleményem. Szóval, előnyük van egy pár. Széles körben lehet megtalálni, azaz 50-től 200 ezer forintos tartományig rengeteg van. Tudni kell viszont, hogy egy normális laptopot soha nem tud kiváltani (ellenben a Windowsos igen). Egyéb hátránya még emellett, hogy használat közben érződik a sok olyan korlát ami egy mobiltelefonon rendben van de egy tableten nincs helye. Ilyen, ami számomra a legidegesítőbb, hogy nem tud egyszerre több oldal futni a böngészőben. Ez kicsi dolognak tűnhet, de ha például megy egy zene a youtubeon, amit nem szeretnél megállítani, akkor amíg tart nem mehetsz át a másik oldalra, ez viszont egy netes beszélgetés vagy akár valamilyen videóból való adatgyűjtés során megnehezítheti a dolgunkat. 
  Alkalmazás van annyi, hogy meg se lehet számolni, de fontos megjegyezni, hogy nincs 100%-os office csomag. Ez mit jelent az én szememben: Word, Excel, PowerPoint (minden fajta diavetítéssel, még olyannal is amibe kattintani kell egy gombra a továbblépéshez, nem az alapra amikor akárhova nyomsz megy tovább). 
Hátrányok:
- Kicsi esély a legfrissebb OS verzióra
- Kisebb ár=Drasztikusan kisebb teljesítmény
- Nyílt rendszer (Mert a vírusok könnyen bejutnak)
Előnyök:
- Nyílt rendszer (azért mert bármit rá tudunk tenni).
- Sok program
- Széles választék
- (Egy részénél!) Széles szervizháttér
iPad:
  Az ideális társ, ha lehet így fogalmazni. Legalább is én azt gondolom, hogy ez az a tablet ami vegyíti a Windows egyszerű kezelését, praktikusságát, az Android alkalmazáskínálatával, és azt még megdobva azzal, hogy a legtöbb program értelmes, amit kiadnak rá. Számadatokban elmarad néhány prémium Androidtól vagy Wondowstól de ezt kiküszöböli az, hogy a rendszer gördülékeny. A bővíthető memória kérdése maximum a fájlok tekintetében lényeges, hiszen ma már az Androidon se lehet SD kártyára menteni appokat, kivétel ez alól a Sony. Egy 32Gb-os modellel már az átlagember nagyon jól elvan.
Sajnos ez sem tud kiváltani egy asztali gépet, de egy laptopot már felülmúl. Teljes körű office (Apple és Microsoft! egyaránt), videószerkesztő, zeneszerkesztő, CAD és még sok más egyéb program van rá.
  Ami viszont buktató: 
- Zárt a rendszer, azaz nincs külső app
- Magas ár
- Drága szervizelés
- Bizonyos nézőpontból alacsony választék.
Ami előnye:
- Sok kifinomult, professzionális app
- Szép kijelző...
- Jól optimalizált OS
- Biztos szerviz háttér
- Erős hardver
- Ujjlenyomat olvasó a legújabb modellben


Köszönöm, hogy elolvastad. A hétvégén jelentkezem a Prestigio MultiPhone teszttel.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése